B32654A2104J000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.1 µF, ± 5%, Snubber, Through Hole
Illustrative purposes only
B32654A2104J000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.1 µF, ± 5%, Snubber, Through Hole
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Power Film Capacitors
  • ESR: -
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.1µF
  • Voltage(AC): 700V
  • Voltage(DC): 2kV
  • Lead Spacing: 27.5mm
  • Peak Current: -
  • dv/dt Rating: 2.3kV/µs
  • Output (kvar): -
  • Product Range: B32654 Series
  • Product Width: 22mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 36.5mm
  • Product Length: 31.5mm
  • Ripple Current: -
  • Dielectric Type: Metallized PP
  • Humidity Rating: GRADE II (Test Condition A)
  • Product Diameter: -
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • RMS Current (Irms): -
  • Capacitor Terminals: Radial Leaded
  • Typical Applications: Snubber
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 110°C
  • Operating Temperature Min: -55°C