B32653A1223J000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box, 0.022 µF, ± 5%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32653A1223J000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box, 0.022 µF, ± 5%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.022µF
  • Voltage(AC): 500V
  • Voltage(DC): 1.6kV
  • Lead Spacing: 22.5mm
  • Product Range: B32653 Series
  • Product Width: 8.5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 16.5mm
  • Product Length: 26.5mm
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box
  • Operating Temperature Max: 110°C
  • Operating Temperature Min: -55°C