B32652A7103K000 — General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 10000 pF, ± 10%, 500 V
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
B32652A7103K000
General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 10000 pF, ± 10%, 500 V
  • Manufacturer: EPCOS
  • Product type: General Purpose Film Capacitors
  • Capacitance: 10000pF
  • Voltage(AC): 500V
  • Voltage(DC): 1.25kV
  • Lead Spacing: 15mm
  • Product Range: B32652
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 11mm
  • Product Length: 18mm
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 10%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Min: -55°C