B32652A6683J000. — Power Film Capacitor, Metallized PP, 0.068 µF, ± 5%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32652A6683J000.
Power Film Capacitor, Metallized PP, 0.068 µF, ± 5%, Through Hole
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.068µF
  • Voltage(AC): 250V
  • Voltage(DC): 630V
  • Lead Spacing: 15mm
  • Product Range: B32652 Series
  • Product Width: 6mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 11mm
  • Product Length: 18mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: Radial Leaded
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Operating Temperature Max: 110°C
  • Operating Temperature Min: -55°C