B32651A7332J000 — Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 3300 pF, ± 5%, Through Hole
Illustrative purposes only
B32651A7332J000
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 3300 pF, ± 5%, Through Hole
  • Manufacturer: TDK
  • Product type: Power Film Capacitors
  • Capacitance:3300pF; Voltage Rating:1.25kV; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:B32651 Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 3300pF
  • Voltage(AC): 450V
  • Voltage(DC): 1.25kV
  • Lead Spacing: 10mm
  • Product Range: B32651 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 11mm
  • Product Length: 13mm
  • Capacitor Mounting: Through Hole
  • Capacitor Terminals: PC Pin
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 110°C
  • Operating Temperature Min: -55°C