B32643H0124J189 — Power Film Capacitor, Double Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.12 µF, ± 5%
Illustrative purposes only
B32643H0124J189
Power Film Capacitor, Double Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.12 µF, ± 5%
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Capacitance: 0.12µF
  • Voltage(AC): 600V
  • Voltage(DC): 1kV
  • Lead Spacing: 22.5mm
  • Peak Current: -
  • dv/dt Rating: 2.1kV/µs
  • Output (kvar): -
  • Product Range: B3264xH Series
  • Product Width: 10.5mm
  • Qualification: AEC-Q200
  • Product Height: 18.5mm
  • Product Length: 26.5mm
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
  • Operating Temperature Max: 125°C
  • Operating Temperature Min: -55°C