AMES15-12S277NZ. — POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 1.3A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMES15-12S277NZ.
POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 1.3A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • Power Supply Applications:ITE; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:15.6W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2 25AK2771
  • Product Range: AMES15-277NZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 15.6W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.3A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12V