AMES100-24SNZ — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 108 W, 24 VDC, 4.5 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMES100-24SNZ
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 108 W, 24 VDC, 4.5 A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMES100-NZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 108W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 4.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC