AMES100-24SNZ. — POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 4.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMES100-24SNZ.
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 4.5A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • Power Supply Approvals:ITE; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:108W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:4.5A; Output Voltage - Output 2:-; Ou
  • Product Range: AMES100-NZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 108W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 4.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V