AMEOFL10-24S277HAJZ — POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 0.42A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOFL10-24S277HAJZ
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 0.42A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Open Frame Power Supplies
  • Power S; POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 0.42A; Power Supply Applications:ITE; No. of Outputs:1 Output; Power Rating (Forced Cooling):-; Power Rating (Convection Cooling):10W; Input Voltage VAC
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Product Range: AMEOFL10-277HAJZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 420mA
  • Output Current - Output 4: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Supply Applications: ITE
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Power Rating (Convection Cooling): 10W