AMEOFL10-12S480PEVZ-B. — AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), 1 Output, 10 W, 85V AC to 528V AC, Fixed
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOFL10-12S480PEVZ-B.
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), 1 Output, 10 W, 85V AC to 528V AC, Fixed
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMEOFL10-480PEVZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 528V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 830mA
  • Output Current - Output 4: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Power Rating (Convection Cooling): 10W