AMEOF45-12SHAMJZ-B. — AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), 10.2V - 13.8V, ITE, Household & Medical, 1 Output, 45 W
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOF45-12SHAMJZ-B.
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), 10.2V - 13.8V, ITE, Household & Medical, 1 Output, 45 W
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMEOF45-HAMJZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 3.75A
  • Output Current - Output 4: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Supply Applications: ITE, Household & Medical
  • Power Rating (Forced Cooling): -
  • Power Rating (Convection Cooling): 45W