AMEOF350-12SHAMJZ-F — POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 15A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOF350-12SHAMJZ-F
POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 15A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • Product Range: AMEOF350-HAMJZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 300W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Approvals: ITE & Medical
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 25A
  • Output Voltage - Output 1: 12V