AMEOF120-48SHAMJZ-F — POWER SUPPLY, AC-DC, 48V, 2.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEOF120-48SHAMJZ-F
POWER SUPPLY, AC-DC, 48V, 2.5A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • Product Range: AMEOF120-HAMJZ Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 150W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Approvals: ITE, Household, Medical & Transformers
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 2.5A
  • Output Voltage - Output 1: 48V