AMEL15-12S277HAVZ-ST — POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 1.25A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMEL15-12S277HAVZ-ST
POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 1.25A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC PCB Mount Power Supplies
  • Depth: 76mm
  • Width: 31.5mm
  • Height: 32.3mm
  • Product Range: AMEL15-277HAVZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 15W
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Approvals: ITE & Transformers
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.25A
  • Output Voltage - Output 1: 12V