AMED75-24SJZ — AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE & Laboratory Equipment, 1 Output, 76.8 W, 24 VDC, 3.2 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED75-24SJZ
AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE & Laboratory Equipment, 1 Output, 76.8 W, 24 VDC, 3.2 A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type:
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMED75-JZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 76.8W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 3.2A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC