AMED30-48SNZ-B. — AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 36 W, 48 VDC, 750 mA
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED30-48SNZ-B.
AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, 1 Output, 36 W, 48 VDC, 750 mA
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 36W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 750mA
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 48VDC