AMED15-12SNZ-B. — AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, Household & Laboratory Equipment, 1 Output, 15 W, 12 VDC
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED15-12SNZ-B.
AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE, Household & Laboratory Equipment, 1 Output, 15 W, 12 VDC
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMED15-NZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 15W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.25A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC