AMED120-24SJZ. — POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED120-24SJZ.
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 5A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type:
  • Power Supply Applications:ITE & Laboratory Equipment; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:120W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:5A; Output 27AK4450
  • Product Range: AMED120-JZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 120W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24V