AMED120-12SNZ — POWER SUPPLY, AC-DC, 1 O/P, 12V, 10A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED120-12SNZ
POWER SUPPLY, AC-DC, 1 O/P, 12V, 10A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type:
  • Po; POWER SUPPLY, AC-DC, 1 O/P, 12V, 10A; Power Supply Applications:ITE & Household; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:120W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - O
  • SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
  • Product Range: AMED120-NZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 120W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 10A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12V