AMED120-12SJZ — AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE & Laboratory Equipment, 1 Output, 120 W, 12 VDC, 10 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AMED120-12SJZ
AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), ITE & Laboratory Equipment, 1 Output, 120 W, 12 VDC, 10 A
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: AMED120-JZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 120W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 10A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC