AME30-12S480JZ — POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 2.5A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
AME30-12S480JZ
POWER SUPPLY, AC-DC, 12V, 2.5A
  • Manufacturer: AIMTEC
  • Product type: AC / DC PCB Mount Power Supplies
  • Depth: 70mm
  • Width: 48mm
  • Height: 30mm
  • Product Range: AME30-480JZ Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 30W
  • Input Voltage VAC: 176V AC to 528V AC
  • Power Supply Approvals: ITE & Transformers
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 2.5A
  • Output Voltage - Output 1: 12V