ALM85US15 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 80 W, 15 VDC, 5.33 A
Illustrative purposes only
ALM85US15
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 80 W, 15 VDC, 5.33 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:80W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:5.33A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connect
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • Product Range: ALM85 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way DIN
  • Output Power Max: 80W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 80V
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5.33A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 15VDC