ALM200PS12 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 200 W, 12 VDC, 16.7 A
Illustrative purposes only
ALM200PS12
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 200 W, 12 VDC, 16.7 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:200W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:16.7A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:4 Pin
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • Product Range: ALM200 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Pin Mini-Fit
  • Output Power Max: 200W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 16.7A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC