AKM90PS15 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 85 W, 15 VDC, 5.67 A
Illustrative purposes only
AKM90PS15
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 85 W, 15 VDC, 5.67 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: Barrel Plug Center Positive 2.5mm x 5.5mm x 11mm
  • Output Power Max: 85W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5.67A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 15VDC