AJM90PS18 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 90 W, 18 VDC, 5 A
Illustrative purposes only
AJM90PS18
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 90 W, 18 VDC, 5 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • Product Range: AJM
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 90W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 80V
  • Power Supply Approvals: ITE & Medical
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5A
  • Output Voltage - Output 1: 18VDC