AHM250PS12 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 210 W, 12 VDC, 17.5 A
Illustrative purposes only
AHM250PS12
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 210 W, 12 VDC, 17.5 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • Product Range: AHM250 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 6 Way DIN45322
  • Output Power Max: 210W
  • Input Voltage VAC: 80V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 80V
  • Power Supply Approvals: ITE & Medical
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 17.5A
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC