AEJ160PS48 — AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 48 V, 3.33 A
Illustrative purposes only
AEJ160PS48
AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 48 V, 3.33 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 160W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 3.33A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 48V