AEJ160PS28 — AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 28 V, 5.7 A
Illustrative purposes only
AEJ160PS28
AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 28 V, 5.7 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 160W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 5.7A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 28V