AEJ160PS12 — AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 12 V, 12.5 A
Illustrative purposes only
AEJ160PS12
AC/DC Power Supply, Desktop, ITE, 1 Output, 160 W, 12 V, 12.5 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Plug Type: EU
  • Product Range: AEJ160 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 4 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 160W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 12.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12V