AEH45US24 — AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 48 W, 24 VDC, 2 A
Illustrative purposes only
AEH45US24
AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 48 W, 24 VDC, 2 A
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 5 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 48W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Approvals: ITE
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 2A
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC