AEH15US24 — AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 15 W, 24 VDC, 620 mA
Illustrative purposes only
AEH15US24
AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 15 W, 24 VDC, 620 mA
  • Product Range: AEH
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: Barrel Plug Center Positive 2.5mm x 5.5mm
  • Output Power Max: 15W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Approvals: ITE
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 620mA
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC