AEH130PS28 — AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 130 W, 28 VDC, 4.6 A
Illustrative purposes only
AEH130PS28
AC/DC Power Supply, ITE, 1 Output, 130 W, 28 VDC, 4.6 A
  • Manufacturer: XP POWER
  • Product type: AC / DC External Plug In Adaptor Power Supplies
  • Plug Type: Mains Plug Sold Separately
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: 8 Way Mini DIN
  • Output Power Max: 130W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Approvals: ITE
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 4.6A
  • Output Voltage - Output 1: 28VDC