ADNB064-15-1PM-C — POWER SUPPLY, AC-DC, 15V, 6.4A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
ADNB064-15-1PM-C
POWER SUPPLY, AC-DC, 15V, 6.4A
  • Manufacturer: ARTESYN / ADVANCED ENERGY
  • Product type:
  • No. of O; POWER SUPPLY, AC-DC, 15V, 6.4A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:96W; Output Voltage - Output 1:15VDC; Output Current - Output 1:6.; Available until stocks are exhausted
  • Product Range: ADNB-C Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 96W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 88V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 6.4A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 15VDC