ACM24US15 — AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 24 W, 15 VDC, 1.6 A
Illustrative purposes only
ACM24US15
AC/DC Power Supply, ITE & Medical, 1 Output, 24 W, 15 VDC, 1.6 A
  • Product Range: ACM24 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Connector: Barrel Plug Center Positive 2.5mm x 5.5mm x 11mm
  • Output Power Max: 24W
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Power Supply Approvals: ITE & Medical
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 1.6A
  • Output Voltage - Output 1: 15VDC