ABS601-1T24-SL — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & LED Lighting, 1 Outputs, 600 W, 24 VDC, 25 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
ABS601-1T24-SL
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & LED Lighting, 1 Outputs, 600 W, 24 VDC, 25 A
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 600W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 25A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC