ABLP1A12085 — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 12 VDC, 8.5 A
Illustrative purposes only
ABLP1A12085
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 12 VDC, 8.5 A
  • Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: Modicon ABLP Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 100W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 8.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 12VDC