ABL1REM24100 — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 960 W, 24 VDC, 40 A
Illustrative purposes only
ABL1REM24100
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 960 W, 24 VDC, 40 A
  • Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:960W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:40A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Outp
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: Phaseo ABL1 Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 960W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 100V AC to 240V AC
  • Power Supply Output Type: Fixed
  • Output Current - Output 1: 40A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC