ABL1REM24062 — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 150 W, 24 VDC, 6.2 A
Illustrative purposes only
ABL1REM24062
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 150 W, 24 VDC, 6.2 A
  • Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:150W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:6.2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Ou
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 150W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 6.2A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC