ABC601-1T48-S — AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Medical & LED Lighting, 1 Outputs, 600 W, 48 VDC, 12.5 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
ABC601-1T48-S
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Medical & LED Lighting, 1 Outputs, 600 W, 48 VDC, 12.5 A
  • Manufacturer: BEL POWER SOLUTIONS
  • Product type: AC / DC Enclosed Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: ABC601 Series
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Output Power Max: 600W
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 12.5A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 48VDC