ABC601-1T24 — AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Medical & LED Lighting, 1 Output, 600W @ 600LFM, 400 W
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
ABC601-1T24
AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Medical & LED Lighting, 1 Output, 600W @ 600LFM, 400 W
  • Manufacturer: BEL POWER SOLUTIONS
  • Product type: AC / DC Open Frame Power Supplies
  • SVHC: To Be Advised
  • Product Range: ABC601 Series
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Current, Output 4: -
  • Input Voltage VAC: 85V AC to 305V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Current - Output 1: 25A
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 1: 24VDC
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Power Supply Applications: ITE, Medical & LED Lighting
  • Power Rating (Forced Cooling): 600W @ 600LFM
  • Power Rating (Convection Cooling): 400W