9W2TJ48P0H001 — Fan Blower, Centrifugal, 48 V, DC, 133 mm, 91 mm, 225 CFM
Illustrative purposes only
9W2TJ48P0H001
Fan Blower, Centrifugal, 48 V, DC, 133 mm, 91 mm, 225 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • SVHC: Triphenyl Phosphate (25-Jun-2025)
  • IP Rating: IP68
  • Blower Type: Centrifugal
  • Bearing Type: -
  • Noise Rating: 61dBA
  • Power Rating: 26.4W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: San Ace 133W 9W2TJ Series
  • Air Flow - CFM: 225CFM
  • External Depth: 91mm
  • Fan Frame Size: 133mm
  • Supply Voltage: 48V