9BMC12P2G001 — Fan Blower, 12 VDC, DC, 97 mm, 33 mm, 65.3 CFM
Illustrative purposes only
9BMC12P2G001
Fan Blower, 12 VDC, DC, 97 mm, 33 mm, 65.3 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • Blower Type:-; Supply Voltage:12V; Current Type:DC; Fan Frame Size:97mm; External Depth:33mm; Flow Rate - Metric:1.85m³/min; Flow Rate - Imperial:65.3cu.ft/min; Noise Rating:69dB
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • IP Rating: -
  • Blower Type: -
  • Bearing Type: -
  • Noise Rating: 69dBA
  • Power Rating: 74.4W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: San Ace B97
  • Air Flow - CFM: 65.3CFM
  • External Depth: 33mm
  • Fan Frame Size: 97mm
  • Supply Voltage: 12VDC