9BMB24S201 — Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 97 mm, 33 mm, 43.1 CFM
Illustrative purposes only
9BMB24S201
Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 97 mm, 33 mm, 43.1 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • IP Rating: -
  • Blower Type: Centrifugal
  • Bearing Type: Ball Bearing
  • Noise Rating: 59dBA
  • Power Rating: 16.8W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: San Ace B97 9BMB
  • Air Flow - CFM: 43.1CFM
  • External Depth: 33mm
  • Fan Frame Size: 97mm
  • Supply Voltage: 24VDC