9BFB24P2H003 — Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 120 mm, 32 mm, 56.5 CFM
Illustrative purposes only
9BFB24P2H003
Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 120 mm, 32 mm, 56.5 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • IP Rating: -
  • Blower Type: Centrifugal
  • Bearing Type: Ball Bearing
  • Noise Rating: 62dBA
  • Power Rating: 26.4W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: San Ace B120 9BFB
  • Air Flow - CFM: 56.5CFM
  • External Depth: 32mm
  • Fan Frame Size: 120mm
  • Supply Voltage: 24VDC