9BD24FC6-1 — Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 76 mm, 20 mm, 8.8 CFM
Illustrative purposes only
9BD24FC6-1
Fan Blower, Centrifugal, 24 VDC, DC, 76 mm, 20 mm, 8.8 CFM
  • Manufacturer: SANYO DENKI
  • Product type: Blowers
  • SVHC: Lead (21-Jan-2025)
  • IP Rating: -
  • Blower Type: Centrifugal
  • Bearing Type: Ball Bearing
  • Noise Rating: 39dBA
  • Power Rating: 2.4W
  • Voltage Type: DC
  • Product Range: San Ace B76 9BD
  • Air Flow - CFM: 8.8CFM
  • External Depth: 20mm
  • Fan Frame Size: 76mm
  • Supply Voltage: 24VDC