827KXM025M — ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 820UF, 2
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
827KXM025M
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 820UF, 2
  • Manufacturer: ILLINOIS CAPACITOR
  • Product type: Leaded Aluminium Electrolytic Capacitors
  • ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 820UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:4000