826KXM063MJU — ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 82UF, 63
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
826KXM063MJU
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 82UF, 63
  • Manufacturer: ILLINOIS CAPACITOR
  • Product type: Leaded Aluminium Electrolytic Capacitors
  • ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 82UF, 63V, 20%, RADIAL; Capacitance:82µF; Voltage Rating:63V; Product Range:KXM Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Le