800R100JT500XT — RF CAP, 10PF, 500VDC, 5% TOL, 0709
Illustrative purposes only
800R100JT500XT
RF CAP, 10PF, 500VDC, 5% TOL, 0709
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • Product type: RF Capacitors
  • Capacitance:10pF; Voltage Rating:500VDC; Product Range:800R Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:- 52AM0445
  • SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
  • Capacitance: 10pF
  • Product Range: 800R Series
  • Voltage Rating: 500VDC
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Operating Temperature Max: 125°C