800B221JT200XT1K — RF CAPACITOR, 220PF, 200V, 1111
Illustrative purposes only
800B221JT200XT1K
RF CAPACITOR, 220PF, 200V, 1111
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • Product type: RF Capacitors
  • Capacitance:220pF; Voltage Rating:200VDC; Product Range:800B Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:1111 ^2828 Metric] 47AM8473
  • SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
  • Capacitance: 220pF
  • Product Range: 800B Series
  • Voltage Rating: 200VDC
  • Capacitor Case Style: 1111 [2828 Metric]
  • Capacitance Tolerance: ± 5%
  • Operating Temperature Max: 125°C